גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

שלמה מי-טל

Shlomo Maital
עמית מחקר בכיר
972-4-8295871
972-4-8231889
smaital@tx.technion.ac.il

פרופ' מי-טל הוא פרופ' (אמריטוס) בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בטכניון ועמית מחקר בכיר במוסד נאמן. ב-1998-2009 שימש כמנהל אקדמי של TIM מכון הטכניון לניהול, בו עבד עם כ-200 חברות וכ-1,000 מנהלים בתחום ההיי-טק הישראלי. במשך 20 שנים היה פרופסור אורח בקיץ, בביה"ס לניהול של MIT. השתתף, כתב או ערך 12 ספרים אשר תורגמו ל-7 שפות, ביניהם:

ניהול יזמות וחדשנות (הוצאת מגנס, 2010)

Innovation Management: Strategies, Concepts & Tools for Growth & Profit (SAGE  2nd ed., 2012)

(Global Crisis/Global Opportunity (SAGE:  2009

Mapping National Innovation Ecosystems (Elgar, forthcoming 2013), with A. Frenkel

The Imagination Elevator (forthcoming, 2014), with A. Ruttenberg

Technion Nation: Technion’s Contribution to Israel and to the World (2012), with A. Frenkel

 

כמו כן הוא כותב טור קבוע בכתב-העת Jerusalem Report.

מחקריו הנוכחיים של פרופ' מי-טל מתרכזים בנושאים:  SNI Wheel of Life (כימות ויזואלי של איכות החיים בישראל), שיטה לטיפוח חשיבה יצירתית, ועריכת ספר על העברת טכנולוגיה מהאקדמיה לתעשייה. 

מודל הגיוס לצהל - בחינת חלופות וחידושים

מודל הגיוס לצה"ל: בחינת חלופות וחידושים

מטרתנו הינה לארגן 'שולחן עגול' בו ישתתפו מומחים בעלי ידע, מידע ועמדה לגבי כלל ההיבטים של מודל הגיוס -- חברתי, פוליטי, צבאי, אסטרטגי, כלכלי ופסיכולוגי. ב'שולחן' יועלו מגוון רחב של דעות ועמדות לגבי מודל הגיוס של צה"ל, יוצגו חידושים בנושא זה וייבָּחנו חלופות אפשריות. שולחן עגול זה יספק מידע שימושי עבור כנס בן יום, בו ישתתפו מקבלי החלטות וקובעי דעה. מוסד נאמן יפרסם דו"ח בסוף תהליך זה.
עץ החרוב: פתרון מערכתי, מהפכני ורדיקאלי למשבר הפנסיה הקשור להחלטות בהווה ובעתיד

עץ החרוב: פתרון מערכתי, מהפכני ורדיקאלי למשבר הפנסיה הקשור להחלטות בהווה ובעתיד

פרויקט עץ החרוב , מציע פתרון ארבע-ראשי רדיקלי ומערכתי למשבר הפנסיה בישרלא וגם בעולם. בעבודה מראים החוקרים כי משבר הפנסיה אינו רק בעיה של פנסיה, הוא למעשה משבר כלכלי מערכתי הקשור לצמיחה איטית, פריון נמוך, שיעור חיסכון נמוך והשקעות הון נמוכות.
Transferring Technology and its Commercialization

העברת טכנולוגיה ומסחורה

כיצד להעביר ידע טכנולוגי מהאקדמיה להצלחה מסחרית היא שאלה מטרידה שמעסיקה חוקרים ויזמים רבים באקדמיה. מוסד שמואל נאמן מתמודד עם הסוגיה במסגרת מעורבותו בטכניון.
מיפוי מערכות לאומיות של חדשנות טכנולוגית: יצירת בסיס להסכמה על מדיניות

מיפוי מערכות לאומיות של חדשנות טכנולוגית: יצירת בסיס להסכמה על מדיניות

ספר שעוסק בחדשנות טכנולוגית המבוסס על החומר שנאסף במסגרת חבילת העבודה מס' 2 בפרויקט Pick-Me שבו נוסתה בהצלחה מתודולוגיה חדשנית למיפוי האקוסיסטמה של חדשנות טכנולוגית בחמש מדינות באירופה השותפות בפרויקט.
Innovativeness in the Traditional Industry

חדשנות בתעשייה המסורתית

מיזם משותף בין המרכז לחדשנות וידע, הפקולטה לתעשיה וניהול, טכניון, ומוסד שמואל נאמן. מטרת הפרויקט: לסייע לחברות בתעשיה המסורתית לשדרג את יכולתן בתחומי החדשנות והייצוא, בעזרת סדנאות ובליווי פרויקטים המתבצעים בסיוע מנטורים מנוסים.
The Evaluation of Demand and the Evolution of Sores of Knowledge in Sectors and Regions that are Knowledge-Intensive

הערכת הביקושים והתפתחות מאגרי ידע בסקטורים ואזורים מוטי ידע

מחקר זה בוצע במסגרת חבילת עבודה מס' 5 של פרויקט Pick-Me. המחקר התבסס על ניתוח נתונים שנאספו במסגרת סקר שדה על האקוסיסטמה שנוצרה על ידי קבוצת ראד בינת שהנביטה כ-130 חברות.
מרכז צבי גריליכס למחקר נתונים

מרכז צבי גריליכס למחקר נתונים

מרכז הנתונים על שם צבי גריליקס ז"ל הוקם בשנת 2000 במטרה לעודד את המחקר האמפירי הכלכלי בישראל בנושאים הקשורים לכלכלת מחקר ופיתוח ,סקטור ההיי-טק ,חדשנות ,הון אנושי ופריון
The Acceleration of Arab Society

האצת שילובה של אוכלוסייה הערבית בכלכלה ובעסקים בישראל

בישראל ובעולם גוברת ההכרה בחשיבות הלאומית ובדחיפות האצת שיתופם של האזרחים הערבים בכלכלת המדינה. מגוון ארגונים ממלכתיים, עסקיים וולונטריים עוסקים בנושא. לשם כך, בכוונתנו לקיים סדרה של דיונים עם הארגונים המרכזיים העוסקים בהיבט הכלכלי\עסקי של הנושא, שכן תחום זה הינו - כידוע - בעל חשיבות עליונה, חילוקי הדעות לגביו מצומצמים יחסית, והוא מאפשר הצבת יעדים בני מימוש, אשר תרומתם ניתנת להערכה ולמדידה.
Innovation 2011 – Active Industrial Policy for leveraging Science and Technology and Israel

חדשנות 2011 - מדיניות תעשייתית פעילה למינוף מדע טכנולוגיה ותרבות החדשנות

מטרת העבודה להציע חלופות למדיניות לאומית תעשייתית יוזמת ופרו-אקטיבית הממנפת את יתרונות המדע וטכנולוגיה של ישראל בשילוב עם תרבות החדשנות. זה ניסיון לקדם את יישום המסקנות של תוכנית "ישראל 2028 – חזון ואסטרטגיה כלכלית-חברתית בעולם גלובלי". העבודה מתמקדת בשלוש מתוך עשרת הנושאים שסומנו כראשיים להשגת יעדי החזון של ישראל 2028: האתגר הגלובלי, מינוף המדע הטכנולוגיה והמו"פ ושדרוג התעשיות המסורתיות, כולל שדרוג ההישגים העסקיים והקטנת הפער החברתי, הנובע מקיום משק דואלי.
Israel

מדיניות פיתוח תשתיות תחבורה בישראל

המחקר התמקד בהכנת מסמך מדיניות המהווה יעוץ בנושא תוכנית אב לתחבורה בהתאם להסכם בין המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה ומוסד שמואל נאמן. מטרת העבודה היא סיוע בגיבוש מדיניות שתיקבע על ידי הממשלה בנושא פיתוח התחבורה היבשתית במדינת ישראל בתחום פיתוח כבישים ומסילות ברזל וההשלכות על גורמים כלכליים, חברתיים וסביבתיים.
Other Projects at Samuel Neaman Institute on Innovation and the Global Crisis

עבודות אחרות במסגרת מוסד נאמן בנושא חדשנות והמשבר הגלובלי

בשנת 2009, סיים פרופ' שלמה מי-טל כתיבת ספר על המשבר הגלובלי.
Technion’s Contribution to Israel and to the Development of Technology in the World, Through Its Graduates

תרומתו של הטכניון, באמצעות בוגריו, למשק בישראל ולהתפתחות הטכנולוגית בעולם

רבים בעולם בכלל ובישראל בפרט, אינם מודעים לתרומה הבלתי רגילה שיש לטכניון מאז היווסדו בשנת 1924 למדע, לטכנולוגיה, לכלכלה, למשק, ולחברה בישראל וזאת בערוצים שונים בהם היא באה לידי ביטוי. מטרת הפרויקט לזהות ולנתח את תרומתו של הטכניון באמצעות בוגריו, למשק בישראל ולהתפתחות הטכנולוגית בעולם.
Activities on Innovation and Urban Planning

פעילויות שונות בנושא חדשנות ותכנון אורבני

יחד עם המרכז לחדשנות, בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול, בהובלת פרופ' מרים ארז, הכין פרופ' שלמה מי-טל סדנא עבור מנהלים בכירים בתעשיות המסורתיות, בשם "Moving Up", במטרה לשדרג חברות בתעשיה זו כדי לייצוא ולהתחרות בשווקי העולם.
Policy Incentives for Knowledge Creation

תמריצי מדיניות ליצירת ידע: PICK-ME – EU 7th Framework

הפרויקט אשר בוצע במסגרת התוכנית השביעית של האיחוד האירופי (FP7), הורכב מקונסורציום בו חברות שבע מדינות (איטליה, גרמניה, צרפת, ספרד, פולין, בריטניה וישראל). מטרת הפרויקט לבחון אמפירית את התפקיד שממלא צד הביקוש ביצירה של ידע טכנולוגי, בהכרה בחדשנות טכנולוגית וארגונית ובעידוד הגידול בפריון. הפרויקט הסתיים פורמאלית ותרומתנו באה לידי ביטוי בחמש תפוקות.
פרוייקט מחקר: גלגלי החיים בישראל

פרוייקט מחקר: גלגלי החיים בישראל

פרויקט מחקר "גלגלי החיים" הושק בשנת 2013, במטרה להשוות בין ביצועיה של ישראל לביצועיהן של מדינות אחרות בחמישה ממדים עיקריים בהם עוסקת החברה בישראל: כלכלה, חדשנות, מדע וטכנולוגיה, חברה-משילות-חינוך, סביבה ואנרגיה. מקור הנתונים בו נעשה שימוש לניתוח השוואתי הינוWorld Competitiveness Yearbook של ביה"ס לניהול IMD, שהינו בית ספר מוביל לעסקים בלוזאן, שווייץ, אשר מציג נתונים רבים על מגוון רחב של משתנים הנוגעים לתחרותיות הגלובלית בקרב 60 מדינות.
יזמות בטכניון

יזמות בטכניון

דו"ח זה הוכן ביוזמת וע"פ בקשת הנהלת הטכניון והוא נועד לשמש כחומר רקע לצורך גיבוש מדיניות טכניונית בתחום היזמות. הדוח מנתח את היעדים של אוניברסיטת מחקר טכנולוגית במאה ה-21 ומצביע על היזמות כאחר המרכיבים החשובים בהגשמת הייעוד השלישי של אוניברסיטה, מעבר למחקר והוראה.
השפעת האוניברסיטאות על הסטודנטים להיות יזמים

השפעת האוניברסיטאות על הסטודנטים להיות יזמים

מחקר זה מציג תאוריה של התהליך שעובר סטודנט בדרכו להפוך ליזם. התאוריה מתבססת על תיאורית "stage-gate" לחדשנות. על פי התאוריה, התהליך שעובר סטודנט למדע וטכנולוגיה עד שהוא נהיה יזם היי-טק דומה לסדרת "שערים", נקודות החלטה או "דלתות".
אנו נתגבר

אנו נתגבר

מאי, 2020
האם אוניברסיטאות יכולות לקדם שאיפות של סטודנטים להיות יזמים?

האם אוניברסיטאות יכולות לקדם שאיפות של סטודנטים להיות יזמים?

ספטמבר, 2019
דו"ח זה מסכם מחקרים שפורסמו במהלך 4 שנים האחרונות בנושא: כיצד אוניברסיטאות יכולות לקדם שאיפות יזמות בקרב סטודנטים?
יזמות בטכניון מסמך רקע לגיבוש מדיניות טכניונית

יזמות בטכניון מסמך רקע לגיבוש מדיניות טכניונית

אפריל, 2017
מסמך רקע הסוקר את מטרות ודרכי החינוך ליזמות באוניברסיטה ומציע קווי פעולה. המסמך כולל סקר וניתוח ביקורתי של דרכי הפעולה של אוניברסיטאות מובילות בעולם.
העסק של השינה

העסק של השינה

13 מאי, 2019
ראיון עם פרופ' פרץ לביא, נשיא הטכניון היוצא, על מחקרי השינה שלו והסטרטאפים שנוצרו בעקבותיהם.
פוליטיקה ללא מדיניות

פוליטיקה ללא מדיניות

08 אפריל, 2019
מה קורה בדמוקרטיות, כאשר אנו הבוחרים, מטילים את פתקי ההצבעה שלנו ללא כל שמץ על מה אלו שאנו מצביעים להם מתכננים לעשות? מה אם לאלו שאנו מצביעים , בעצמם אין מושג מה הם מתכוונים לעשות? ומדוע ישראל ודמוקרטיות מערביות בבעיה הזו?
כדי להצליח בסטארט־אפ צריכים לחשוב כמו אמנים

כדי להצליח בסטארט־אפ צריכים לחשוב כמו אמנים

12 אוקטובר, 2018
האם ישראל היא כאמת אומת הסטארט-אפ? אם בוחרים במדד הנבון, התשובה היא לא. ישראל אכן מובילה בעולם במספר הסטארט-אפים לנפש, לפי מדד בלומברג — אבל האם זה המדד הנכון? האם לא נכון יותר לבדוק את מספר הסטארט-אפים המוצלחים לנפש? אם נמדוד לפי מדד זה, כנראה שנגלה ממצאים מאכזבים, כי ישראל אינה מובילה כלל. שיעור הכישלונות בארה״ב למשל, הוא 90% ; נשמע הרבה, אבל זה פחות בהרבה מישראל.
להתפלל, לעבוד וללמוד תורה

להתפלל, לעבוד וללמוד תורה

06 אוגוסט, 2018
במאמר זה , פרופ' שלמה מי-טל דן בהשתלבות החברה החרדית בכוח העבודה בישראל, בנסיבות ההיסטוריות שהובילו למצב הנוכחי, ובתמריצים השונים שדוחפים יותר ויותר גברים חרדים להצטרף לכוח העבודה , בשילוב עם לימודי תורה
מה צפוי בשנת 2018?

מה צפוי בשנת 2018?

22 ינואר, 2018
במאמר זה, סוקר פרופ' שלמה מי-טל את הסטטיסטיקות והמגמות החשובות בכלכלה הישראלית בשנת 2017, ואת התחזיות עבור השינויים שצפויים לעבור על הכלכלה בשנת 2018.
LET

בואו נגיד שלום

17 אפריל, 2017
רכישת Mobileye של אינטל, בהיקף של 15 מיליארד דולר, יכולה לסלול את הדרך לחברות היי-טק ישראליות שיוצרות מקומות עבודה ומומחיות במקום "לייצא" מוחות
The high cost of flight

המחיר היקר של הטיסה

03 אפריל, 2017
המסע של קובי אלכסנדר מבעל חזון בהיי-טק לפושע מורשע.
האם אירן תנצח במלחמת הטכנולוגיה?

האם אירן תנצח במלחמת הטכנולוגיה?

06 ינואר, 2017
במאמרו, פרופ' שלמה מי-טל מנתח את ההשקעה של ממשלת איראן (ואפילו הממסד הדתי באיראן) בחינוך טכנולוגי ומדעי, ואת תוצאותיה, אל מול ההשקעה במדינת ישראל באותם תחומים.
The Best of times, The Worst of times

הטובים שבזמנים, הרעים שבזמנים

14 דצמבר, 2016
שריפות ענק ביערות, שהשאירו מאות בלי בית וגרמו לנזק של מעל מיליארד שקלים , הדגישו את יכולתה של ישראל להתאחד ברגעי משבר, אך גם ליבו מתחים בין-עדתיים, והעלו שאלות בנוגע להכנות לאסון
Follow the money

לעקוב אחרי הכסף

12 דצמבר, 2016
איך התחזית הכלכלית של דונלד טראמפ תשפיע בארץ ובעולם?
A Swiss-Israel merger?

מיזוג שוויצרי-ישראלי?

16 נובמבר, 2016
מיזוג בין ישראל לשוויץ? לא ממש, אבל לישראל בהחלט יש הרבה מה ללמוד משוויץ, אשר כמעט הכפילה את התוצר לנפש.
A Tale of debt and darkness

סיפור של חוב וחושך

31 אוקטובר, 2016
אליעזר פישמן ניצב בפני פשיטת הרגל הגדולה ביותר של איש עסקים ישראלי. כיצד הבנקים נתנו לעניינים להידרדר כל כך?
How to change the world

איך לשנות את העולם

21 מאי, 2016
מה יקרה אם המצאה ישראלית תחליף מנועי בעירה פנימיים קונבנציונליים?
The Eilat Casino Gamble

הימור הקזינו באילת

16 מרץ, 2016
אם בתי קזינו יפתחו באילת, האם הם באמת יגבירו את התעסוקה בעיר ושגשוגה?
A mouse-and-elephant love affair

עכבר ופיל – סיפור אהבה

03 פברואר, 2016
מכירת היצירתיות, הטכנולוגיה ודפוס החשיבה הסטארט-אפ'י של ישראל, לסין.
Angels Over Tel Aviv

מלאכים מעל תל אביב

06 ינואר, 2016
העיר הלבנה הפכה לאחת מהמערכות האקולוגיות התוססת ביותר בעולם כאשר השקעות Angel משחקות תפקיד חשוב.
Social change on a silver platter

שינוי חברתי – על מגש של כסף

09 דצמבר, 2015
אם אנשים בעלי רצון טוב יעבדו יחד במחאות קשות מכל מיני סוגים השינוי החברתי יוכל לקרות ואף יקרה.
The world in IdO

העולם ב- IdO

25 נובמבר, 2015
חברות הסטרטאפ הישראליות משחקות תפקיד מרכזי בחזרתה לעתיד של התעשייה המשגשגת של חפצים באינטרנט.
Is the buck passing?

האם הדולר חולף?

11 נובמבר, 2015
ההשלכות על ישראל של דולר בירידה רציניות; האם הממשלה מוכנה עם תוכנית מגירה?
Still in First Grade

עדיין בכיתה א'

02 נובמבר, 2015
2 מליון ילדים ישראליים התחילו את שנת הלימודים החדשה ב1 לספטמבר, מתוכם 57,477 התחילו את כיתה א'. הם הגיעו ל4805 בתי הספר השונים עם ילקוטים, עפרונות, סנדוויצ'ים וצפייה. אבל הילדים שלנו, לעיתים קרובות מדי, לומדים במהירות שבתי הספר שלנו קפואים לנצח בכיתה א'.
Internet of everything

האינטרנט של כל דבר

28 אוקטובר, 2015
סטארט-אפים ישראלים משחקים תפקיד חשוב בתעשייה המתפתחת חדשה המכונית האינטרנט של הדברים
Heureux comme un Israelien

מאושר כישראלי

21 ספטמבר, 2015
ישראלי שמסתכל במראה רואה מדינה מלאה באנשים מהשמחים, בריאים ואופטימיים בעולם. בקיצור, מדינה שעושה די טוב.
Is Defense Spending Sacrosanct?

האם בטחון זו הוצאה מקודשת?

05 אוגוסט, 2015
וועדת לוקר הציגה דילמת ליבה קיומית: כמה ראוי להוציא על בטחון? ומי מחליט?
The TEVA VS. MYLAN

המלחמה על התרופה – טבע נגד מילאן

27 יולי, 2015
בקרב הענקיות, זו היא טבע הישראלית במשקל הכבד, והחברה האמריקאית, במשקל הקל.
Crossing Death Valley

חציית עמק המוות

13 יולי, 2015
זה מאד קשה לעשות עסקים בישראל, במיוחד לסטרט-אפ המחפש לגדול באופן עצמאי
Ten ideas for Naftali Bennett

עשר רעיונות לנפטלי בנט

29 יוני, 2015
השר החדש צריך לשים את כתפו לגלגל כדי לחלץ את מערכת החינוך מהבוץ
Satellites that tango

לווינים שרוקדים טנגו

27 מאי, 2015
מספר גדל והולך של חברות סטרט-אפ ישראליות מתרגשות מהפוטנציאל של תעשיית החלל האזרחית הגדלה שכעת ערכה מוערך בכמעט 300 מליארד דולר.
Mitzva bonds

קשרי מצווה

17 מאי, 2015
קשרים חברתיים יכולים לקשר בין ביצועים למימון ובסופו של דבר, לבנות מחדש את אמון הציבור, שנשחק משנים של פסולת ושחיתות.
Needed: Goliaths instead of Davids

דרושים: גולית-ים במקום דוד-ים

09 מאי, 2015
ישראל צריכה יותר מיציאות סטארט אפ, ישראל צריכה חברות שיכולות לעמוד בסקלה אחת עם ענקים עולמיים. בונה הרשת Wix לוקחת על עצמה את האתגר.
Voting our pockets, or our fears

להצביע לכיס שלנו או לפחדים שלנו

04 מאי, 2015
האירועים קשרו קשר לשים על אש קטנה בזמן הבחירות את עלות המחייה הגבוהה.
Addicted to cheap money

מכורים לכסף זול

20 אפריל, 2015
עם ירידת מחירי אג"ח והמניות, היפוך סיסמיים של שווקים פיננסיים נמצא על המפה.
On wings of carbon

על כנפי פחמן

06 אפריל, 2015
התעשייה אווירית לישראל עוסקת בייצור היי-טק לפרויקט מטוס קרב F-35.
The pensions time bomb

פצצת הזמן של הפנסיה

04 מרץ, 2015
בפחות מעשור, תשלומים מקרן קצבת זקנה יעלו על ההכנסות, ועד 2042 או קודם לכן, כל הקרן תגמר. למרות 20 שנות חקיקה ורפורמות, משבר הפנסיה הולך ומחריף.
Xin Chào, Vietnam!

שלום, וייטנאם!

21 ינואר, 2015
הוויטנאים רוצים ללמוד את ה"מתכון הסודי" של ישראל על יזמות עתירת טכנולוגיה.
Shocks, sheikhs and shale

זעזועים, שייחים ופצלי השמן

07 ינואר, 2015
מחיר הנפט הגיע לשיא ביולי 2008 וכעת הינו נמוך מ-50$. הסיבה: ערב הסעודי מסרב לצמצם את התפוקה וייצור הנפט בארה"ב (מפצלי שמן) שוברת שיאים.
Tel Aviv white elephant

פיל לבן תל-אביבי

17 דצמבר, 2014
התחנה המרכזית "החדשה" נמוקה בחצי הזנחה, פעילות מזמזמת, מוזרה ובלתי נראית של העולם תחתון.
Israel, by the numbers

ישראל על פי המספרים

12 נובמבר, 2014
על פי הנתונים, ישראל במצב טוב, עליזה למדי, בריאה ומקום נהדר לגור בו ולגדל ילדים.
The dismal science meets the shrinks

המדע הקודר פוגש את הפסיכולוגים

15 אוקטובר, 2014
מה קורה כאשר כלכלה, הידועה במשך למעלה ממאה שנים כמדע הקודר, פוגשת את הפסיכולוגיה? הכלכלה נהיית הרבה פחות קודרת והרבה יותר יעילה ומעניינת.
Atop Mt. Intel

בראש הר אינטל

06 אוקטובר, 2014
דויד פרלמוטר, שעלה לדרגת מנהל חברה הבכירה ביותר בישראל, חולק את התובנות שלו על יישום חדשנות רדיקלית בחברות גדולות מאוד.
The battle of the budget

הקרב על התקציב

01 אוקטובר, 2014
מי ישלם על המלחמה בעזה? קונפליקט תלת-כיווני בין שיקולים ביטחוניים, חברתיים וכספיים. פשרה בין נתניהו לבין לפיד משאירה את המסים כפי שהם בתקציב 2015 ומגדירה את התוספת לתקציב הביטחון כ-"חד-פעמית".
Start-up Nation

הצד האפל של אומת הסטארט-אפ

22 ספטמבר, 2014
ישראל עשויה להיות בראש הטבלאות בחדשנות, אך התועלת צריכה להיות מפוזרת באופן נרחב יותר.
THE ASIAN BUYOUT

רכישות אסיה

30 יוני, 2014
מהם היתרונות והחסרונות במכירת חברות ישראליות למשקיעים מאסיה?
When the bubble bursts

כשהבועה מתפוצצת

28 מאי, 2014
מחירי נדל"ן הגואים הם כמו לרכב על נמר – אם המחירים ממשיכים לעלות, זה רע; אם הם נופלים, זה רע, רע מאוד.
ENTREPRENEUROVIRUS

וירוס יזמות

19 מאי, 2014
גישת זיסאפל מעודדת אנשים יצירתיים לעזוב חברות גדולות וצומחות ולהתחיל חברות קטנות.
Israel

דילמת סין של ישראל

14 מאי, 2014
כיצד יכולה ישראל לבנות סחר והשקעה עם סין מבלי לפגוע בקשרים עם ארה"ב ואירופה?
It

הכול במשפחה

21 אפריל, 2014
בניגוד לדעה הרווחת, חברות משפחתיות רבות, כמו סנו, חברת מוצרי הצריכה, דווקא מנוהלות היטב.
Rethinking the Draft

לשקול מחדש את הטיוטה

09 אפריל, 2014
איך אפשר להפוך את הגיוס למודרני ולשפרו על מנת להשיג את מטרות המדינה ולשמור על בטחונה?
Dissecting BDS

לנתח את BDS

07 אפריל, 2014
האם תנועת החרם, מניעת ההשקעות והסנקציות, BDS, באמת מהווה איום על ישראל? זוהי טעות לחבר את שלושתם יחד - הם שונים לגמרי. החשש העיקרי הוא מסנקציות.
Who Will Heal the Hospitals?

מי ירפא את בתי החולים?

05 מרץ, 2014
המשבר בבית החולים הדסה, המרכז הרפואי המוביל במדינה, הוא רק תסמין של החולי העמוק התוקף את המערכת הרפואית של ישראל.
Strong shekel blues

בלוז עליית השקל

05 מרץ, 2014
האם בנק ישראל התייאש ממאבקו למען הערכת השקל?
In search of a cure

בחיפוש אחר תרופה

19 פברואר, 2014
ארז ויגודמן, המנכ"ל החדש של טבע, החברה הגלובלית הראשית של מדינת ישראל, צריך לעבוד מהר כדי למשוך את הקונצרן לצאת ממשבר.
Can Generation Y Save the Israel?

האם דור המיליניום יכול להציל את ישראל?

13 ינואר, 2014
מאוכזבים מהקפיטליזם, בני דור המילניום של ישראל חותרים לשלום וסדר עולמי חדש.
Visionary optimist - Dov Lautman 1936-2013

בעל חזון אופטימי – דב לאוטמן 1936-2013

30 דצמבר, 2013
התעשיין דב לאוטמן נפטר ב23 בנובמבר לאחר מאבק בן עשר שנים עם מחלת Amyotrophic Lateral Sclerosis (ALS), הידועה גם בשם מחלת לו גריג. הוא היה בן 77. הוא הותיר אחריו את בנו נעם ושלושה נכדים.
A woman’s job

עבודה של אישה

28 נובמבר, 2013
כל מה שיש לקרנית פלוג לעשות זה לייצב את המטבע, להלחם באינפלציה ובדפלציה, לקרר את מחירי הדיור, ולהילחם באי השוויון והעוני.
Getting Future Ready

מתכוננים לעתיד

13 נובמבר, 2013
ישראל הינה אולי ארץ זבת חלב ודבש בהייטק, אבל כשזה מגיע לשירותים ציבוריים ישראל עוד לא נכנסה למאה ה-21.
Technion in China

טכניון בסין

07 נובמבר, 2013
יזם מהונג-קונג מאחד כוחות עם אוניברסיטה ישראלית כדי לדרבן חדשנות בסין
48 Herzl St.

רחוב הרצל 48

13 אוקטובר, 2013
בעלי החנויות של הרחוב הראשי של חיפה מציירים דיוקן של העסקים הקטנים הנאבקים בישראל.
Brains for sale

מוחות למכירה

23 ספטמבר, 2013
האם אקזיט של חברת סטארט אפ משאיר מאחור 'אדמה חרוכה'?
The chosen few

הנבחרים

09 ספטמבר, 2013
לפי ספר חדש, המיעוט הנבחר, היהודים שרדו עד שנת 1492בגלל לימוד תורה, שהביא יכולת קרוא וכתוב – יכולת ליבה שהפכה אותם לשחקנים מרכזיים בעסקים ובבנקאות בעולם. לא האנטי-שמיות עצבה את היסטורית היהודים, אלא האוריינות.
65 reasons why Israel tops other countries

65 סיבות לכך שישראל מובילה על מדינות אחרות

24 אפריל, 2013
ישנם תחומים רבים כל כך שבהם ישראל וישראלים מצטיינים, שאפילו חשבון מוטה שלהם יש בו כדי להרשים
Dear Yair

יאיר היקר

10 אפריל, 2013
The Hawk vs. Dove debate

ויכוח הנץ לעומת יונה

20 מרץ, 2013
האם יש לקצץ את תקציב הביטחון? האם ניתן לקצץ אותו? ואם כן, בכמה?
Start-up nation packs its bags

אומת הסטארט-אפ אוספת את חפציה

06 מרץ, 2013
אם לומר בפשטות, באר הון הסיכון התייבשה
The debilitating brain drain

בריחת המוחות המתישה

25 פברואר, 2013
ישראל חייבת למצוא דרך להבטיח שהמוחות המבריקים ביותר שלה יישארו בבית ולא יחפשו שדות ירוקים יותר בחו"ל.
Middle class under siege

מעמד הביניים במצור

22 פברואר, 2013
רק למטבעות וראשנים יש ראש וזנב; חברה, לעומת זאת, לא יכולה לשרוד ולשגשג ללא אמצע
Neophyte politicos, tried businessmen

פוליטיקאים טירונים, אנשי עסקים מנוסים

10 ינואר, 2013
כמה פרצופים חדשים עשויים לסייע להחיות את הכנסת, שאיבדה את הכבוד והאמון בקרב הישראלי הממוצע.
Ideas from Nature

רעיונות מהטבע

30 דצמבר, 2012
מדענים שואבים השראה מהעולם הטבעי, ומשתמשים במה שהם לומדים כדי לסייע לפתור בעיות עבור בני אדם
The tale of the elephant and the mouse

סיפורו של הפיל והעכבר

17 דצמבר, 2012
To strengthen its ties with China, Israel needs to leverage its reputation for innovation and creativity.
Rafael’s guardian angels

המלאכים השומרים של רפאל

28 נובמבר, 2012
טכנולוגיית ביטחון היא לא רק עבור השמדה המונית, היא יכולה להציל חיים.
Tycoons in trouble

טייקונים בצרות

30 ספטמבר, 2012
The screwed generation

הדור שנדפק

01 ספטמבר, 2012
ישראלים צעירים הפכו יותר ויותר עניים, סחוטים בעקבות עליית מחירי דיור ומסים גבוהים יותר.
Warp speed for networks

מהירות על-חלל לרשתות

10 אוגוסט, 2012
חומרה של מלאנוקס יכולה להעביר 2,600 עמודים של אנציקלופדיה בריטניקה כל שנייה.
Be like Kahlon

להיות כמו כחלון

26 יוני, 2012
שר התקשורת משה כחלון השפיע השפעה משמעותית על חייהם של ישראלים מן השורה.
BITTER CHOCOLATE

שוקולד מריר

01 אפריל, 2012
Teamwork 2, Big Bucks 0

עבודת צוות 2- כסף 0

26 פברואר, 2012
The trick of S & P

התרגיל של S&P

20 ינואר, 2011
Light Bulb Unto the Nations

נורה לגויים

07 יוני, 2010
Housing Bubble? Babel? Or Babble?

בועת הדיור?

24 מאי, 2010
Imagine!

תארו לעצמכם!

12 אפריל, 2010
Social Capital

הון חברתי

16 פברואר, 2009
Whose gas is it?

של מי הגז הזה?

12 דצמבר, 1812
קידום מהיר של פיתוח שדות הגז של ישראל הוא חיוני ביותר
Kahlon Vs. Flug

כחלון נגד פלוג

12 דצמבר, 1812
שר האוצר רוצה תחרות, נגידת בנק ישראל, יציבות. מי צודק והאם אנחנו יכולים להנות משתיהן?
DO GOOD, DO WELL

תעזרו - תרוויחו

12 דצמבר, 1812
מיזמי סטארט-אפ חברתיים ממלאים את החלל שנוצר בעקבות התכווצות בתקציבים ממשלתיים

אנחנו נתאושש

20 אפריל, 2020
הדרך הישראלית

הדרך הישראלית

25 אוגוסט, 2017
DEFYING GRAVITY

כנגד כוח המשיכה

28 אפריל, 2017
Candies

סוכריות

26 נובמבר, 2011
Opening the year at the Technion

פתיחת שנה בטכניון

28 אוקטובר, 2011
The big high-tech bang

מפץ ההייטק הגדול

10 ספטמבר, 2010
Braking Hard

בלימה קשה

26 אפריל, 2010