יזמות בטכניון

דו"ח זה הוכן ביוזמת וע"פ בקשת הנהלת הטכניון והוא נועד לשמש כחומר רקע לצורך גיבוש מדיניות טכניונית בתחום היזמות. הדוח מנתח את היעדים של אוניברסיטת מחקר טכנולוגית במאה ה-21 ומצביע על היזמות כאחר המרכיבים החשובים בהגשמת הייעוד השלישי של אוניברסיטה, מעבר למחקר והוראה.

הדו"ח בנוי על מספר נדבכים הכוללים ניתוח של הצורך והייעוד של פעילות יזמית בקמפוס בהקשר של פיתוח אקוסיסטם יזמי בהתבסס על ניסיונן של אוניברסיטאות מובילות בעולם, ניתוח של מבנים ניהוליים ומדיניות לניהול הפעילות היזמית בקמפוס, ניתוח ומיפוי של פעילויות יזמיות באוניברסיטאות בעולם והשוואה לנעשה בטכניון.

התובנות וההמלצות העיקריות מתייחסות למספר היבטים מרכזיים הכוללים יזמות כמרכיב בחינוך מהנדסים ומדענים, תובנות מניסיונן של אוניברסיטאות מובילות, קווי מדיניות באוניברסיטה לקידום נושא היזמות ותבניות למבנה הפעילות בטכניון המתייחסות לשלושה נדבכים: הפקולטי, ההנהלתי והדיסציפלינה היזמית עצמה בכל הקשור למחקר בתחום היזמות. בנוסף מתייחס הדוח גם לנושא העברת ומסחור טכנולוגיה, קשרים עם תעשייה, שילוב חינוך ליזמות בתוכניות לימוד רגילות, מבנה פיזי ונוכחות בטכניון.

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות