פורום אנרגיה 20: מערכות פוטו וולטאיות מחוברות רשת למגזר הביתי והמסחרי

צטט כ:
גרוסמן גרשון, גולדרט טל. פורום אנרגיה 20: מערכות פוטו וולטאיות מחוברות רשת למגזר הביתי והמסחרי חיפה, ישראל, מוסד שמואל נאמן, 2011. https://www.neaman.org.il/EF20-Grid-connected-photovoltaic-systems-residential-commercial-HEB

מערכות פוטו-וולטאיות ( (PV הן האמצעי הנפוץ ביותר כיום לייצור חשמל מאנרגית השמש. יתרונן הגדול באפשרות התקנה בתחום רחב של תפוקות, החל מקילוואט-שיא ( kWp ) אחד ואף פחות, שניתן להתקין על עמוד בודד או גג קטן, ועד למספר רב של מגהווטים-שיא ( MWp ) המתאים לתחנת-כוח על פני שטח נרחב. האלטרנטיבה של מערכות סולאריות תרמיות זולה יותר בהשקעה לקילוואט מותקן ויעילה יותר מבחינת נצילות, ניצול שטח ואפשרויות גיבוי, אך דורשת גודל של עשרות מגהוואטים לפחות ולכן מתאימה רק לתחנות כוח.
נושאים עיקריים הקשורים במערכות פוטו-וולטאיות מחוברות-רשת כוללים: הקצאת מכסות למערכות מותקנות הזוכות לתעריף המיוחד; רגולציה, ובכללה תקנים ורישוי למתקנים ולמתקינים; עידוד תוכן מקומי במערכות הזוכות לתעריף המיוחד; הקצאת קרקע למערכות המסחריות, במקום שאין מדובר בהתקנה על גגות קיימים. נושאים אלה ואחרים הובאו לדיון במסגרת הפורום .

 

פרסומים נוספים שיכולים לעניין אותך

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות