רמזור למורה למתמטיקה

 

  • פרויקט "רמזור למורה למתמטיקהזהו מיזם שמטרתו לאפשר לכלל ציבור המורים למתמטיקה ליהנות ממאגר המצטבר באופן שיתופי,  של מערכי-שיעור במתמטיקה, תכניות הוראה נושאיות או תקופתיות, ופריטי הערכת הישגים, והכל בהתאמה לתוכנית הלימודים, בבחינת:

"עצור לקריאה ועיון, היכון להפעלה,  צא לדרך בכיתתך".

  • ההנחה היא שלכל מורה יש באמתחתו קבוצה של מערכי-שיעור, תוכניות הוראה ושאלות או מבחנים שבהם הוא גאה ורוצה לחלוק עם עמיתיו, בתקווה שיימצאו בהם מקור להשראה.

קישור לאתר : http://ramzor.sni.technion.ac.il

  • במסגרת המיזם ננקטו המהלכים הבאים:
  • בניית תוכנת "רמזור למורה" – פלטפורמה  מסוג structured wiki המאפשרת שיתוף במערכי-שיעור, ביצוע התאמות אישיות ושינויים בהם, ועדכונים בהתאם לשינויים בתוכניות-הלימודים. בנוסף לכך מאפשרת הפלטפורמה דיונים בין המשתמשים. תוכנת "רמזור למורה", מבית אומניסול, היא גמישה, משתפרת בהתמדה ומשודרגת מעת לעת.
  • בקיץ 2012 התקיימה  בטכניון סדנת קיץ בתנאי פנימייה למורים מנוסים למתמטיקה בעל יסודי שהתמסרו לכתיבת מערכי שיעור. הסדנא התאפשרה הודות למימון חלקי של גוגל וקרן טראמפ. כל מערכי השיעור שהוצעו על ידי מורים למען עמיתיהם נמצאים באתר (ללא אפשרות של הכנסת שיפורים באופן אינטראקטיבי, תכונה השמורה למשתמשים מורשים בתוכנת "רמזור").
  • בקיץ 2013 התקיימה בטכניון סדנת קיץ בתנאי פנימייה למורים מנוסים בהכנה לבחינות הבגרות של 5 יח"ל, לכתיבת מערכי שיעור. הסדנא התאפשרה הודות למימון חלקי של קרן אביטל. המשתתפים התנסו בשימוש בתוכנה השיתופית החדשה מבית אומניסול. כל מערכי השיעור שהוצעו על ידי מורים למען עמיתיהם נמצאים באתר שכתובתו מופיעה למעלה (ללא אפשרות של הכנסת שיפורים באופן אינטראקטיבי, תכונה השמורה למשתמשים מורשים בתוכנת "רמזור").
  • בקיץ 2014 השקנו במוסד נאמן את פרויקט "רמזור לצפון" בסיוע מענק מקרן טראמפ. 19 חטיבות עליונות במחוז הצפון נכנסו ל"הרפתקאה" של שלוש שנים שבה בכל בית ספר מלווה חונך בעל נסיון בהוראת מתמטיקה בהיקף 5 יח"ל, מורה אחד או שניים שמתחילים את דרכם בהוראה ברמה זאת. תוכנת "רמזור למורה" מבית אומניסול היא "שולחן העבודה" של המורים המשתתפים בפרויקט.   דו"ח מפורט מופיע באתר של מוסד נאמן בקישור הבא.
  • בקיץ 2017 השקנו את פרויקט החממה המתמטית בעיר ראשון לציון. 13 בתי הספר העל יסודיים בעיר יהיו שותפים לפרויקט שנשען על הניסיון שהצטבר בפרויקט "רמזור לצפון" והותאם לצרכי העיר ראשל"צ.
  • אנו חותרים להרחבת מעגל המורשים להשתמש בתוכנת "רמזור למורה" כל בתי הספר העל יסודיים  יכולים לדאוג להרשאה לכל צוות המורים למתמטיקה לשימוש בתוכנה ובמאגר המידע של מערכי שיעור המצטבר והולך עליה.
  • בתי ספר, מכללות להכשרת פרחי הוראה למתמטיקה, ו/או מורים למתמטיקה המעוניינים להצטרף לקהיליית המשתמשים בתוכנה מתבקשים לשלוח דוא"ל אל  project.ramzor@gmail.com

כמו כן אפשר לפנות לאותה כתובת לקבלת פרטים על התבנית להגשת מערכי שיעור ושילובה במאגר מערכי השיעור המצטברים באמצעות תוכנת "רמזור למורה"  לשרות הקהילייה.

 

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות