דבורה שמואלי

דבורה שמואלי
עמיתת מחקר בכירה
0544706593
deborah@geo.haifa.ac.il

דבורה שמואלי היא פרופ' מן המניין בבית ספר למדעי הסביבה. היא ראשת מרכז הידע והמחקר הלאומי בתחום ההיערכות למצבי חירום (הוענק בשנת 2018, http://muchanut.haifa.ac.il/index.php/en/home ),
וחוקרת ראשית של מרכז מינרבה לשלטון החוק במצבי קיצון באוניברסיטת חיפה (הוענק בשנת 2013, http://minervaextremelaw.haifa.ac.il/index.php/en/ ).
היא כיום המנהלת האקדמית של התוכנית לתואר שני בהתמודדות עם מצבי חירום. התוכנית מכסה שישה ממדים של ניהול אסון: תכנון, מניעה, איפחות, תגובה, תמיכה ושיקום.
דבורה הינה מתכננת המתמחה בנושאי מדיניות ציבורית וסביבתית הקשורה ל- שימוש בקרקע והקצאתה, מים ,תחבורה, חוסן וניהול אסונות טבע ואסונות אחרים. היא מתמקדת בניהול סכסוכים בסקטור הציבורי והסביבתי, ובניית קהילות ומוסדות ותהליכי שיתוף הציבור. היא שימשה ומשמשת כיועצת לתוכניות מתאר בישראל, סייעה לתהליכי שיתוף פעולה בנושאי סביבה וקרקעות וביצעה סדנאות בנושא בניית קונצנזוס, הערכת סכסוכים וניהול סכסוכים סביבתיים / ציבוריים. בעשר השנים האחרונות היא עבדה באופן אינטנסיבי בנושאי קרקעות עם קהילות בדואיות בנגב, פרסמה ספר בנושא יחד עם פרופ' ראסם חמאסי (גם הוא מסגל בית הספר). משנת 2016 היא אחת מחמישה חברים בוועדה הגיאוגרפית מטרופולין חיפה, משרד הפנים.
דבורה הינה בוגרת תואר ראשון ותואר שני בתכנון מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) (1980) ותואר הדוקטורט שלה הוא מהטכניון – מכון טכנולוגי לישראל (1992).

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות