אברהם שביב

עמית מחקר בכיר לשעבר במוסד שמואל נאמן.

The Water Forum

פורום המים

"פורום המים" שהוקם בשנת 2009 ע"י מוסד שמואל נאמן, בשיתוף רשות המים ומכון גרנד למחקר המים בטכניון, משמש כבמה לליבון וניתוח נושאים מרכזיים, במטרה לתרום לגיבוש ניירות עמדה במגוון רחב של נושאים בתחום האסטרטגיה והמדיניות.
The Second Water Forum Meeting- Water and Agriculture

מפגש פורום המים השני- מים וחקלאות

18.01.2011
הפעילות החקלאית מחייבת אספקת מים לבעלי חיים ובמיוחד לחקלאות צמחית. בגלל המאפיינים האקלימיים של ישראל, החקלאות הצמחית הגדלה בקיץ לא יכולה להתקיים ללא השקיה וההשקעה הגדולה באמצעי ייצור הופכת כל גידול לבלתי רווחי כאשר אינו מושקה, או מושקה באופן גירעוני, בכמויות מים קטנות מדרישות הצמח, או עם מים בעלי איכות ירודה. לאור זאת, נידונו בשני מושבים במסגרת פורום המים השני, שני נושאים מרכזיים- ממשק הניהול בין משק המים והחקלאות, ו-אסדרה.
The First Water Forum meeting

מפגש פורום המים הראשון

08.03.2010
במפגש הראשון של פורום המים אנו מעלים לדיון את נושא מדיניות ניהול מערך הקולחים. המפגש נפרש על פני כ- 7 שעות תוך שיתוף מיטב המומחים העוסקים בהיבטים השונים של שפכים, קולחים, מיחזורם והשימוש בחקלאות וכמובן מגוון ההשלכות וההיבטים הנלווים, כגון: מפגעים בריאותיים, זיהום סביבתי, טכנולוגיות טיפול ומשמעותן, יתרונות המיחזור, היבטים הידרולוגיים ומשק המים, נזק לחקלאות ולקרקע, היבטים כלכליים, היבטים טכנולוגיים של השקיה, ניטור, תקינה ועוד.
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות