גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

ידיעות בעיתונות מ-2018

הפערים יישמרו: אנשי הקבע שיעברו לדרום יתגוררו בשכונות היוקרה של הנגב

21 פברואר, 2018

מחקר חדש קובע כי למעבר בסיסי צה"ל דרומה לא תהיה השפעה
חברתית-כלכלית משמעותית על הנגב: הבסיסים יהיו מנותקים מסביבתם, ואנשי הקבע יתגוררו בפרוורים מבוססים או ביישובים שיקומו עבורם.
זהו המחקר השלישי שמגיע למסקנות דומות

בסופה הבאה נשלם מחיר כבד יותר

25 ינואר, 2018

ימי הסופה בשבוע שעבר הצריכו היערכות של השלטון המקומי . ברגע האמת, חזרו גם הפעם תמונותיהן של המכוניות המשייטות באגמים שנוצרו בגלל הגשם, וזאת בגלל העדר מוכנות,, היעדר הבנה של איומי האקלים והעדר תקציבים

על המדינה לעזור לטבע, דווקא עכשיו ולמרות הכול

25 ינואר, 2018

טבע היא ספינת דגל ועוגן לתעשייה מתקדמת של פיתוח מחקר ומוחות מבריקים ויש חשיבות לחפש דרכים להשאיר את טבע בישראל.על בסיס התשתית המצוינת של מפעלים ואנשים שנבנתה במשך עשרות שנים. על הממשלה, בהובלת האוצר ומשרד הכלכלה, להציע כתף חמה לאומית לטבע, כדי שתשאיר בישראל את מירב המחקר, הפיתוח ומפעלי הייצור.

 

הפחתת התעריף למנויים מייצרת ערך כלכלי למשתמשים ולמדינה

23 ינואר, 2018

מחקר שנערך ע"י חברת Eco-Finance בשיתוף פעולה עם מוסד שמואל נאמן, בדק ומצא שהנסיעה במנהרות הכרמל מייצרת תועלת חיובית לעומת לכל מסלול נסיעה חלופי, זאת כתוצאה מסיכון בזמן ,כסף, דלק, בלאי רכב, והפחתת זיהום אויר. העבודה הראתה כי שווי התועלות למשתמשי מנהרות הכרמל , בוודאי בשעות שיא אך רק בהן, הנובעות מהחיסכון בדלק ובזמן, גבוה יותר מתעריף האגרה, לפיכך הנסיעה במנהרות הכרמל משתלמת וכלכלית. עוד הראתה העבודה כי נסיעה במנהרות חוסכת מדי שנה למעלה מ 5 מליון ליטרים דלק ומעלה מ-2 מליון שעות עבודה במשק. "תרגום" פליטות המזהמים לשקלים מצביע על חסכון של למעלה מ 5.5 מליון שקלים לתושבי חיפה הודות להפחתת זיהום אויר.

המרי האורבני: אזרחים פשוטים מתנגדים לתוכניות הנדל"ן

12 ינואר, 2018

ידיעה זו מסקרת את השינוי (והסיבות לשינוי זה) במחאות בישראל נגד בנייה ופיתוח נדל"ניים - ממחאות שמובלות בעיקר ע"י פעילים סביבתיים, למחאות שמובלות ע"י קבוצות גדולות של אזרחים החוששים מהבנייה המאסיבית סמוך לשכונותיהם.

המדינה רוצה שמשרתי הקבע בצה"ל יעברו לדרום? שתשלם להם

11 ינואר, 2018

ההערכות של המדינה על מעבר המוני של אנשי הקרב לדרום מתגלות כאופטימיות מדי: מחקר של חוקרים ממוסד שמואל נאמן בטכניון ומאוניברסיטת בן גוריון קובע כי קיים פוטנציאל למעבר של עד 3000 איש וכי ייתכן שיעברו כמה מאות בלבד. כדי לעמוד ביעדים שקבעה, תיאלץ המדינה לפתות את החיילים בעשרות אלפי שקלים לשנה. לפי המחקר , אנשי הקבע אינם צפויים לתרום באופן משמעותי לפיתוח האיזור.

סוף המשבר: פשרה ב'טבע'

10 ינואר, 2018

פיטורי העובדים בירושלים נדחו בשנתיים ועובדי מטה החברה יוכלו לפרוש מרצון ולהינות מפיצויים מוגדלים. עם זאת, ולאור מחקר קודם של מוסד נאמן ע"י דר' גלעד פורטונה ויובל ניב,   קיים חשש שנפילת טבע תפגע בחברות נוספות במשק.

נחתם הסכם להשהיית פיטורים בחברת "טבע"

04 ינואר, 2018

ידיעה זאת מסקרת את ההסכם בין חברת "טבע" לוועד העובדים של החברה, שבמסגרתו יושהו חלק מהפיטורים, כך שיובטח מקום עבודתם של חלק מהעובדים שבסכנת פיטורים, למשך השנתיים הקרובות.

בנוסף לכך, ידיעה זו גם מפרטת אודות דיווח של מוסד שמואל נאמן אודות ההשפעה של חברת "טבע" על הכלכלה הישראלית