גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

ד"ר גלעד פורטונה

ד"ר גלעד פורטונה

חשיבותה של חיפה כימיקלים

עובדי התעשייה הכימית בישראל הם חוד החנית של תעשייה רווחית, חכמה וחשובה לכלכלת ישראל.

מזניחים את הצפון

מה עלה בגורלה של התכנית לשדרוג הצפון ?

למה ישראל בכלל זקוקה לתעשיית קלינטק?

החדשנות בישראל בתחום הקלינטק הוכרה כמובילה בעולם. חסם מרכזי בישראל למינוף החדשנות בתעשיית הינוקא בתחום הקלינטק הוא המימון להקמת פרויקטים מסחריים אחרי שההיתכנות הטכנולוגית הוכחה. המאמר סוקר את תעשיית הקלינטק ומציג המלצות ליישום מדינות למינופה המסחרי הגלובלי כאשר השווקים והצורך גדלים.

ברלין כמשל: ישראל לא צריכה לפחד מהגירה לחו

על רקע המחקר שקיימנו על אורח החיים והמוטיבציה של הישראלים שחיים בברלין, אנו ממליצים לרענן את החשיבה הלאומית כלפי הישראלים שבוחרים להגר או להשתקע בחו

מימוש ההזדמנות בגז הטבעי

במצב בו עלות ההסבה לשימוש בגז אינה כלכלית לחברות רבות במשק, וכאשר יש סיכון לרצף האספקה, יש להתארגן בבניית התשתיות בדחיפות גבוהה ולחפש דרכים לזירוז מימוש הפוטנציאל בסיכון נמוך יותר.

תשתיות מרכזיות לתעשייה

מדיניות של תכנון צבירים תעשייתיים, המספקים תשתיות מרכזיות לצרכים תעשייתיים ייעודיים, מיושמת בשנים האחרונות בהצלחה גדולה מאוד במדינות רבות ושואבת השראה מגורו הניהול מייקל פורטר. אז למה מה שמתאים לגרמניה, הולנד, אוסטריה, פינלנד, שבדיה ומדינות נוספות לא פועל בישראל? הגיע הזמן לתכנן תשתיות חכמות המשלבות שיתוף ואשכולות מקצועיים לתעשייה בישראל.

הצד האחר של אומת הסטארט־אפ

לצד פריחת תעשיית הסטארט־אפ, על יתרונותיה הרבים, אנו מחויבים למצוא דרך לעודד גם צמיחה של חברות גדולות שתוכלנה להרחיב את תרומת החדשנות לכלל המשק. הכתבה מתייחסת לדילמות לפתרונות אפשריים.

דילמת החדשנות הישראלית: waze ובטר פלייס כמשל

הלקח מהצלחת waze וכישלון בטר פלייס הוא שלא ניתן לממש את כל החזון עם היציאה לדרך, כשיותר חשוב לבנות חברה בשלבים תוך הבנת מגבלות השוק וציפיות הלקוחות.

להם זה עולה יותר

רק החברות הגדולות ירוויחו מהפקת הגז הטבעי. התעשייה המסורתית תישאר מאחור