גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

התכנות ייצורו המסחרי של דלק תקני מגז טבעי בישראל (GTL)

הפקת דלקים מבוססי גז טבעי בטכנולוגיית GTL, הינו אחת החלופות הקיימות ואשר עומדות על סדר היום הממשלתי לבדיקה והערכה, כמו גם טכנולוגיות נוספות להפקת תחליפי דלקים מבוססי גז טבעי.

יתרונו המכריע של תהליך ה-GTL על החלופות האחרות הינו שתחליפי הדלקים הנוצרים בטכנולוגיה זו הינם בעלי זהות כימית קרובה לדלקים מבוססי הנפט ולכן אינו דורש שינויים כלשהם ברכבים הקונבנציונליים בעלי המנוע לשריפה פנימית הקיימים היום. עובדה זו כאמור מהוה יתרון עצום אשר מתורגם לתועלת משקית גבוהה וחסכון מוכח ומובהק בסדרי גודל לעומת שאר החלופות הנבדקות. עדיין נדרשת השקעה לא מבוטלת הנאמדת בסדרי גודל של מיליארדי דולרים להקמת מפעל ה-GTL עצמו.

עבודה זו מתמקדת בבחינת עומק של חלופת ה-GTL תוך סקירת תהליכי הפקה קיימים, סקירת מפעלי ה-GTL העיקריים בעולם מניעים להצלחתם, המאפיינים הנדרשים בישראל באופן ייחודי, הבנת הגורמים התומכים הקמת מפעל GTL בישראל, כמו גם ניתוח החסמים העומדים בפניו, ע"ב מגוון רחב של שיקולים ובכללם: מצב גיאופוליטי, עתודות גז טבעי בישראל, כדאיות כלכלית, תרומה סביבתית, תרומה משקית ותועלות נוספות. המחקר כולל מודל כדאיות ההשקעה בישראל על בסיס מרווח מחירים היסטורי של נפט אל מול גז טבעי, ומתייחס לניתוח הכדאיות הכלכלית כתלות במחירי הגז והאופציה לשיפורים עתידיים בזכות מחקר ופיתוח התקיים בימים אלה בעולם. לאחר פרסום תוצאות המחקר, עבודה זו הוצע מכרז בינלאומי על ידי משרד האנרגיה הממתין למשקיעים.

פרסומים תחת הנושא

תגיות: אנרגיה סביבה