פעילויות שונות בנושא חדשנות ותכנון אורבני

מרכזי הפעילות בנושא בנושא   TOD (תכנון אורבני מושתת על תחבורה ציבורית, בניה בצפיפות גבוהה עד בינונית סביב תחנות רכבת) הם: פרופ' שלמה מי-טל  יחד עם פרופ' דניאל גת (טכניון) וד"ר יודן רופא (אוניברסיטת בן גוריון). ב-9.3.2010 התקיים כנס במוסד נאמן בנושא TOD.  המרצה המרכזי היה Prof. Peter Katz,  הנמנה בין מיסדי אסכולת האורבניזם החדש. נוכחו כ-100 משתתפים.  מטרת הכנס היתה, למקד ענין בהקמת תחנות רכבת במרכזי ערים, במקום מחוץ לערים (בערים כמו אופקים).  תכנית פיתוח על בסיס TOD   הוצגה על ידי ראש העיר אופקים, צבי גרינגולד.  פרסום בנושא זה הופיע לאחרונה.

צוות של מוסד נאמן, הכולל את פרופ' אמנון פרנקל, פרופ' שלמה מי-טל וד"ר דפנה גץ, היה חלק מקבוצה שזכתה במענק של האחוד האירופי של "חדשנות מבוססת ביקוש"  (PICK-ME).  צוות מוסד נאמן נבחר להוביל את החבילה החשובה של העבודה הראשונה (Work Package #1).  תוצאות מטודה חדשנית למיפוי מערכות חדשנות בכל מדינה, שפותחה על ידי פרופ' פרנקל ופרופ' מי-טל, הוצגו למשתתפי הפרויקט  בטורינו, איטליה. המטרה היא לעודד את שש המדינות המשתתפות האחרות ליצור מפה דומה לחדשנות, ואז להשוות תוצאות בין המדינות, במטרה לעצב מדיניות יעילה לעידוד החדשנות. פרטים נוספים על פרויקט Pick-me" -" ראה בפרק ג' בדו"ח זה.

ספרו החדש של פרופ' מי-טל Global Risk/Global Opportunity יצא לאור; כמו כן יצא לאור התרגום העברי לספרו על ניהול החדשנות,  "ניהול ייזמות וחדשנות" בהוצאת מגנס (האונ. העברית). 
יחד עם המרכז לחדשנות, בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול, בהובלת פרופ' מרים ארז, הכין פרופ' שלמה מי-טל סדנא עבור מנהלים בכירים בתעשיות המסורתיות, בשם "Moving Up", במטרה לשדרג חברות בתעשיה זו כדי לייצוא ולהתחרות בשווקי העולם.  שש חברות גויסו לסיבוב הראשון, שיתחיל בפברואר.
פרופ' מי-טל כותב בלוג (www.timnovate.wordpress.com), טור קבוע בדו-שבועון Jerusalem Report,  וטור "דעה" ביומון העסקי גלובס.

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות